Tilda Publishing
Наркотична та алкогольна залежність:
безпека суспільства,
захист неповнолітніх,
психічне здоров'я

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ МЕДІА

Авторський Блог Анни Міщенко на Censor.net
Новий медіа проєкт
ЗМІ
У_МІЩЕНКО Фільм #2: (Не)дитячі слабкості

16 травня відбулася прем'єра авторського фільму АнниМіщенко під назвою "НЕдитячі слабкості".
У своєму другому документальному фільмі Анна звертається до теми дитячої залежності і зовсім недитячих слабкостей: як сучасна поп-культура популяризує заборонені речовини; чому серед підлітків небезпечні пристрасті - це модно; що робити, якщо ваша дитина захопилася легкодоступними насолодами.
Разом із популярними артистами, лікарем-психіатром, мамою наркозалежного і відвертими підлітками,вони шукають відповіді, діляться власним досвідом, розповідають непрості історії з дуже різними фіналами
Залежність. НЕдитячі слабкості.
Фільм 2
«Зіркові» герої Фільму 2 "НЕдитячі слабкості" та їхні «взаємини» з питаннями не тільки залежності, але й творчості, любові, кар'єри виявилися набагато ширші та об'ємніші, ніж цей фільм.
Тому ми зібрали весь відзнятий масив по кожному з наших артистів і оформили в серію окремих інтерв'ю.
Випуски плануються по п'ятницях, щотижня
Презентація національного дослідження "Визначення масштабів наркотичної та алкогольної залежності. Громадські наслідки"
Вадим Денисенко, виконавчий директор Українського інституту майбутнього, Олександр Шульга, доктор соціологічних наук, проедставник Нью Імідж Маркетинг Груп, Анна Міщенко та Вікторія Мозгова, співдиректори проекту "Залежність" UIF.
Київ, 28 квітня. УНІАН
16 травня 2021 року планується вихід другого фільму в рамках проекту "У_Міщенко. Соціальний діалог", присвяченого проблемам підліткової наркотичної та алкогольної залежності.
Ідея фільму - висвітлити питання Залежності саме у неповнолітніх; показати проблему наркоманії та алкоголізму через їхнє - підліткове та молодіжне - сприйняття; зрозуміти, наскільки гостро стоїть питання Залежності для майбутніх поколінь.
Наразі зйомки тривають... трохи фото з бекстейджу
«Лікувати не можна бездіяти»
Стаття співдиректора проекту "Залежність"
Вікторіїї Мозгової для видання Censor.net
Характеризуючи наркополітику України останніх років в сфері лікування наркозалежних можна сказати, що вона хоч дуже повільно і не без помилок, але набирає оберти і рухається до комплексних перетворень. Шкода лише, що, як вбачається зі сторони та аналізу законодавчої бази, цей рух задає не скільки продумані планові і системні державні заходи, а скоріше дотичні резонансні, суспільно-збурливі події і сплески підвищеної уваги до них в ЗМІ.

Зокрема, згадаємо 2017 рік, коли фактично вперше актуалізувалася у публічному просторі проблема масової практики незаконного ув'язнення наркозалежних у приватних реабілітаційних центрах, факти їх катування та експлуатації. Тоді було викрито, з однієї сторони, масштаби фактичної неспроможності держави самостійно забезпечити потреби наркозалежних та їх сімей у доступній, якісній, індивідуально-орієнтованій психіатричні та реабілітаційній допомозі, а з іншої сторони – відчай і виснаженість членів сімей наркозалежних, їх фізичне, психологічне та матеріальне потерпання від соціально шкідливої чи небезпечної поведінки своїх рідних; проблема наживи окремих несумлінних реабілітаційних центрів на горі та безпорадності людей.

Чи існує життя після залежності? Реабілітаційний центр - вирок чи порятунок? Що значить бути найближчою людиною для залежного?

У першому документальному фільмі Анна Міщенко звернулася до теми залежності, про яку знає не з чуток. Реабілітаційний центр в Косачівці - місце в 100 км від Києва, яке зберігає сотні історій про зламані життях і щасливих фіналах, недозволених проблемах і знайдених рішеннях. Тут немає простих історій і рекламних вивісок. Але тут зберігаються відповіді для мільйонів залежних і їх сімей по всій країні, які потребують допомоги.
Герой фільму - Андрій Дубовський, керівник реабілітаційного центру в с. Косачівка

Залежність. Реабілітація в Косачовці.
Фільм 1
Сьогодні ми спілкуємося з Георгієм Даниленко, директором ДУ «Інститут охорони здоров'я дітей та підлітків національної академії медичних наук України», щодо таких питань:
⁃ Шкільні програми та дослідження щодо умов формування залежностей у дітей
⁃ Здоров'я формуючі державні програми для дітей
⁃ Проблеми збереження здоров'я і психічного стану, поліпшення адаптації дітей і протистояння шкідливим звичкам.
⁃ Валеологія, як підхід у формуванні здорового способу життя дітей
⁃ Необхідність системи навчання здоровому способу життя. Системність і систематичність в даному питанні.
⁃ Різниця сприйняття матеріалу дітьми: підручник vs гаджет
Залежність
Превентивні міри дитячої залежності
Залежні особи як одне із найбільших джерел правопорушень.

Процедура кримінальної відповідальності для осіб, які вчинили правопорушення внаслідок вживання психоактивних речовин. Реєстри правопорушень особами з наркозалежністю. Система конкурентноспроможних реабілітаційних центрів і державний контроль у даному питанні. Стандарти і правила лікування та соціально-психологічної реабілітації. Ці та інші питання у бесіді з Антоном Геращенком, заступником міністра внутрішніх справ України.
Залежність
Антон Геращенко для проекту "Залежніть"
Вік першого звернення за допомогою від нарко та алко залежності - 9 років!

І в той саме час Закон обмежує можливість допомоги залежним дітям, підліткам та їхнім родинам. На даний момент немає жодного державного механізму, який би дав інструментарій для конкретних дій в такій ситуації. Що робити? Основні кроки: батьківський контроль (телефонів та ін.), довіра в родині, законодавчі ініціативи та шкільні профілактичні антінаркотічні програми. Адже проблема залежності - це, в першу чергу, заперечення проблеми як самими підлітками, так і їхніми батьками. Залежність - це хвороба самотності, брак уваги з боку батьків.
Про важливі симптоми, що свідчать про наявність проблеми; про бездіяльність державного апарату; про «групи смерті» і їх зв'язок із наркотиками та про проблеми в родині ми поговоримо з Олександром Переверзєвим, громадським діячем, автором комплексної програми первинної профілактики вживання психоактивних речовин і зменшення негативних явищ у шкільному середовищі.
Залежність
Держава не передбачає і не бере участь в лікуванні та допомозі залежним підліткам
Український інститут майбутнього та проект "Соціальний діалог" анонсує новий великий комплексний проект «Наркотична та алкогольна залежність: безпека суспільства, захист неповнолітніх, психічне здоров'я»
Залежність
Анна Міщенко та Вікторія Мозгова
Якщо ви бажаєте долучитися до проекту чи допомогти
Залишіть свої дані, ми з вами зв'яжемося
Made on
Tilda